Bądź w porządku dla planety!

Dołącz do akcji sprzątania i sadzenia drzew w Twojej okolicy.
Partner akcji Lasy Państwowe

Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich!

Projekt „Czyste, Zielone Miasta” wpisuje się w ideę inspirowania i inicjowania zmian przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. W trakcie tegorocznej, pilotażowej edycji, pojawimy się w 45 polskich miejscowościach. Będziemy propagować ekologiczne postawy oraz aktywizować lokalne społeczności do zmiany otoczenia na czyste i zielone. Ta akcja, to nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców i aktywizacja młodego pokolenia do zdrowego trybu życia w ekologicznym świecie. Chcemy dać nowy impuls dotychczasowym, ekologicznym działaniom lokalnych samorządów!

Zachęcamy wszystkich do udziału w zaplanowanych wydarzeniach, połączonych z porządkowaniem terenów miejskich oraz sadzeniem drzew i krzewów, przekazanych przez Lasy Państwowe.

Aktualności

Więcej aktualności
Imponujący bilans „Czystych, Zielonych Miast”. Wielki finał w Nowym Sączu

Imponujący bilans „Czystych, Zielonych Miast”. Wielki finał w Nowym Sączu

Pilotażowa edycja akcji Stowarzyszenia Program Czysta Polska - „Czyste, Zielone Miasta” - dobiegła końca. Finał odbył się w sobotę 19 listopada w Nowym Sączu, gdzie został odsłonięty specjalnie przygotowany na tę okazję mural namalowany farbą pochłaniającą smog. Do jego wykonania zużyliśmy 60 litrów farby fotokatalitycznej, która dzięki swoim właściwościom neutralizuje szkodliwe substancje, z jakimi na co dzień mają styczność mieszkańcy miast.

Czytaj więcej
Wałbrzych: od przemysłu do proekologicznego miasta

Wałbrzych: od przemysłu do proekologicznego miasta

Wałbrzych - miasto, które w ramach akcji „Czyste, Zielone Miasta” odwiedziliśmy w poniedziałek 7 listopada - to nie tylko ośrodek przemysłowy, akademicki i naukowy. To także miejsce, które wbrew niesprawiedliwym stereotypom stawia na rozwój ekologii i rozwiązania proklimatyczne. Jeśli nawet turystyka nie jest jego najmocniejszą stroną, to właśnie tam znajdziemy wiele zabytków architektury mieszczańskiej i sakralnej, zamków i pałaców, między innymi zamek Książ.

Czytaj więcej
Białystok: zielona stolica Podlasia

Białystok: zielona stolica Podlasia

W piątek 4 listopada nasza akcja „Czyste, Zielone Miasta” dotarła do Białegostoku, największego miasta północno-wschodniej Polski i stolicy województwa podlaskiego. To nie tylko gospodarcze, naukowe i kulturalne centrum regionu, które może się pochwalić między innymi nowoczesnym kompleksem kampusu uniwersyteckiego, budynkiem Opery i Filharmonii Podlaskiej czy Stadionem Miejskim, ale także miasto wysoko notowane w ogólnoeuropejskich rankingach najlepszych miejsc do życia.

Czytaj więcej