
Earth Festival Uniejów 2022 pod patronatem Stowarzyszenia Program Czysta Polska
Przed nami piąta edycja festiwalu w Uniejowie, która potrwa od 19 do 21 sierpnia. Będą to 3 dni wypełnione po brzegi atrakcjami zarówno muzycznymi jak i ekologicznymi.
Przed nami piąta edycja festiwalu w Uniejowie, która potrwa od 19 do 21 sierpnia. Będą to 3 dni wypełnione po brzegi atrakcjami zarówno muzycznymi jak i ekologicznymi.
Parki miejskie to publiczna, zielona przestrzeń, która odgrywa bardzo istotną rolę. Tutaj spotykamy się ze znajomymi lub rodziną, spacerujemy z dziećmi lub uprawiamy sport na świeżym powietrzu.
Stowarzyszenie Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski oraz Stowarzyszenie Program Czysta Polska będą współpracowały w obszarach związanych z promocją i realizacją zielonej transformacji energetycznej Polski. Czysta, tania i wytwarzana lokalnie energia stanowi istotny element tworzenia lokalnej, samorządowej niezależności energetycznej, a także dobrej jakości życia mieszkańców i konkurencyjności polskiej gospodarki.
W ubiegłym miesiącu Zielona Interia była najchętniej odwiedzanym serwisem ekologicznym w Polsce. Teksty portalu czytało ponad 1,4 mln użytkowników. Przy tej okazji Zielona Interia chce zwrócić uwagę na ważniejsze liczby. W Polsce według różnych szacunków żyje zaledwie 150-200 osobników rysia.
Stowarzyszenie Program Czysta Polska i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej będą współpracowały na rzecz promocji ekologii i bezpieczeństwa pożarowego.
Przedstawiamy dziesięć obszarów, w których identyfikujemy potrzebę natychmiastowego działania, tak aby wykorzystać wszelkie szanse, jakie wynikają z dążenia europejskiej gospodarki do neutralności klimatycznej i uniezależnienia wzrostu gospodarczego od zużycia surowców naturalnych.
Produkcja nowych ubrań pochłania ogromne ilości wody – jedna para dżinsów to jej zużycie nawet do 10 tys. litrów! Dlatego warto pamiętać, że recykling ubrań jest korzystny nie tylko dla naszego portfela, ale przy okazji – także dla środowiska.
Czy wiesz, że wg szacunków pszczoły mają swój wkład w jedną trzecią tego, co znajduje się na naszych talerzach? Dlatego tak ważne jest dbanie o te owady i tworzenie uli również w miastach, nawet na dachach wieżowców.
Blisko 3/4 Polaków wciąż sięga po wodę butelkowaną, bojąc się stanu czystości kranówki. To błąd, bo udowodniono, że ta jest nie tylko w stu procentach zdatna do picia, ale dodatkowo zawiera mnóstwo minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Jeszcze do niedawna wiele osób wątpiło w zmiany klimatu. Spoglądając przez okno, nie dostrzegano ocieplenia. Ale narastające anomalie przekonały nawet największych sceptyków.
Do niedawna większość Polaków nie znała określenia Smog. Mylono je z angielskim słowem dym, jak w utworze Deep Purple „Smoke on the Water” lub ze... Smokiem Wawelskim.
Coraz częściej pojawia się w mediach, internecie czy dyskusjach polityków bądź naukowców skrót "OZE". Wielu z nas zapewne zastanawia się po pierwsze: co to znaczy, a po drugie: dlaczego stało się tak popularne.
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Został ustanowiony, aby zwrócić uwagę na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych.
Tylko razem możemy zatrzymać katastrofę klimatyczną. Jeśli nie postawimy na zmiany, udusimy się smogiem, albo umrzemy z pragnienia. Udało się postawić pierwszy krok na drodze walki o lepsze jutro. Powstało Stowarzyszenie Program Czysta Polska, do którego włączyć może się każdy.
Zastanawiasz się czasami, co spowoduje koniec świata? Naukowcy mają swój ranking pewniaków.
Topnieją sto razy szybciej niż przed laty. I to niemal równocześnie, we wszystkich zakątkach globu. Ich znikanie może mieć katastrofalne skutki dla naszej planety.
Opłaty za wywóz śmieci drastycznie rosną. Ci, którzy nie chcą ich segregować, zapłacą nawet kilka razy drożej niż dotychczas. Tak więc, czy to z oszczędności, czy z troski o planetę, wszyscy powinniśmy się nauczyć: co, gdzie i dlaczego wrzucać.
Celem tego programu jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.