„Czyste, Zielone Miasta w Polsce 2023” - wyrusz z nami do zielonych miast!

Zaczęła się wiosna, przyroda budzi się do życia i zachęca do wyjścia na zewnątrz. Nie zawsze mamy świadomość, że tak blisko nas są miejsca, czyste i zielone, które warto zobaczyć i wyruszyć w wiosenną podróż po Polsce. Świetnym przewodnikiem i inspiracją do takich wycieczek może stać się kolejna odsłona ebooka Stowarzyszenia Program Czysta Polska, która poświęcona jest drugiej edycji akcji „Czyste, Zielone Miasta”.

Publikacja to wirtualna wędrówka po miejscowościach, które Stowarzyszenie odwiedziło w każdym województwie. Rozszerzyliśmy ją o ekologiczne porady i ciekawostki, którymi zaproszeni do współpracy eksperci dzielili się podczas naszych wydarzeń. Stąd oprócz wspomnień z podróży i najważniejszych atrakcji, publikacja ma też walor edukacyjny, który od początku towarzyszy naszej akcji. Wirtualna podróż z naszym ebookiem pokazuje doskonale, że mamy w Polsce czyste i zielone miasta, z których warto czerpać inspirację do proekologicznych działań na co dzień w najbliższym otoczeniu.
 
Publikację kierujemy nie tylko do miast i uczestników biorących udział w akcji, ale również do każdego miłośnika przyrody, które chce odkrywać „Czyste i Zielone Miasta w Polsce”. Nie zdradzając na wstępie szczegółów - zapraszamy do lektury. Zarówno pierwsza jak i druga część ebooka dostępna jest TUTAJ.