Ebook „Czyste, Zielone Miasta w Polsce” – wyrusz z nami do zielonych miast!

Przedstawiamy drugą część ebooka „Czyste, Zielone Miasta w Polsce”, który jest przewodnikiem po naszej trasie w ramach akcji Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Poprzez nasze publikacje chcemy zaprosić Państwa do odbycia wspólnej podróży po czystych i zielonych miastach.

Zaczęła się wiosna, przyroda budzi się do życia i zachęca do wyjścia na zewnątrz. Nie zawsze mamy świadomość, że tak blisko nas są miejsca, czyste i zielone, które warto zobaczyć i wyruszyć w wiosenną podróż po Polsce. Świetnym przewodnikiem i inspiracją do takich wycieczek może stać się kolejna odsłona ebooka Stowarzyszenia Program Czysta Polska, która poświęcona jest drugiej edycji akcji „Czyste, Zielone Miasta”.
 
Publikacja to wirtualna wędrówka po miejscowościach, które Stowarzyszenie odwiedziło w każdym województwie. Rozszerzyliśmy ją o ekologiczne porady i ciekawostki, którymi zaproszeni do współpracy eksperci dzielili się podczas naszych wydarzeń. Stąd oprócz wspomnień z podróży i najważniejszych atrakcji, publikacja ma też walor edukacyjny, który od początku towarzyszy naszej akcji. Wirtualna podróż z naszym ebookiem pokazuje doskonale, że mamy w Polsce czyste i zielone miasta, z których warto czerpać inspirację do proekologicznych działań na co dzień w najbliższym otoczeniu.
 
Publikację kierujemy nie tylko do miast i uczestników biorących udział w akcji, ale również do każdego miłośnika przyrody, które chce odkrywać „Czyste i Zielone Miasta w Polsce”.  Nie zdradzając na wstępie szczegółów - zapraszamy do lektury.

Kliknij w poniższe zdjęcie, aby pobrać ebook.

 

„Czyste, zielone miasta w Polsce” (2022)

W pierwszej części ebooka znalazło się 45 miast, jakie odwiedziliśmy podczas realizacji projektu „Czyste i Zielone Miasta” w 2022 roku.

 

W opisie każdej miejscowości przedstawiamy zarówno jej walory przyrodnicze jak i ekologiczne działania podejmowane przez władze samorządowe i samych mieszkańców. Jest to prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji do działania na rzecz planety, które inne miasta mogą wdrożyć także w swoim otoczeniu. Pokazujemy też dokładny przebieg akcji w poszczególnych miejscowościach oraz efekt naszych działań.

Mamy nadzieję, że ebook będzie dla Państwa zarówno ciekawą lekturą, jak i inspiracją do proekologicznych działań oraz odwiedzenia tych wyjątkowych – czystych i zielonych miast.

Kliknij w poniższe zdjęcie, aby pobrać ebook.