Najnowsze trendy w OZE na Targach Enex w Kielcach

Od 25 lat Kielce to najważniejszy punkt na mapie ekologicznych rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii. Właśnie w tym miejscu po raz kolejny odbyły się Targi Enex, na których licznie pojawili się dystrybutorzy i producenci najnowszych technologii w OZE. Jakie są obecnie trendy w tej branży - sprawdziła Dominika Tarczyńska.

Na targach wystawiają się firmy, które produkują, sprzedają oraz naprawiają sprzęty i świadczą różne usługi związane z odnawialnymi źródłami energii - fotowoltaiką, pompami ciepła czy magazynami energii - mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Najważniejszym punktem Targów Enex są rozwiązania OZE dla zwykłych gospodarstw domowych. W instalacjach tego rodzaju ważne jest to, aby były one jak najmniejsze ale jednocześnie wydajne. I tego właśnie dotyczą nowości.
 
W fotowoltaice ciekawym rozwiązaniem jest tracker solarny, czyli specjalna konstrukcji nadążna, dzięki której panele ustawiają się w optymalnej pozycji do słońca, co zwiększa ich wydajność. Na targach miała miejsce również premiera nowej, gruntowej pompy ciepła, której ogromną zaletą jest m. in. tania eksploatacja.
 
Aż 300 wystawców, duże zainteresowanie odbiorców, najnowsze rozwiązania - tak wyglądały Targi Enex, które podsumowała Dominika Tarczyńska:Źródło: Polsat News
Fot. pixabay.com/ jaidee