„Nie jestem twoim Misiem" - rusza kolejna akcja Zielonej Interii

Miś - jeden z głównych bohaterów bajek, ulubieniec dzieci, idealny do przytulania, nie do końca radzi sobie w realnym świecie. Z jednej strony polski niedźwiedź brunatny to raczej bohater kina akcji, a nie kreskówek. Jest włochaty, dobrze zbudowany, szybko biega, dobrze pływa, a gdy jest głodny potrafi pokazać też jak się złości. Z drugiej strony to zagubiony w obecnym świecie miś - głownie z powodu zmian klimatu.

W Polsce żyje tylko 110 niedźwiedzi. Nie jest im łatwo, bo człowiek coraz bardziej ogranicza ich wolną przestrzeń. Ocieplenie klimatu powoduje też zmiany w przyrodzie, do których niedźwiedzie nie potrafią się szybko przystosować, przez co mają problem z pokarmem.

To ostatni moment, by ratować niedźwiedzie brunatne przed całkowitym wyginięciem. Dlatego Zielona Interia, jako lider serwisów informacyjnych o tematyce ekologicznej, wraz z WWF Polska i przy wsparciu Stowarzyszenia Program Czysta Polska rozpoczyna kolejną już akcję, w której głównym bohaterem są właśnie niedźwiedzie.

Zeszłoroczna edycja poświęcona była Rysiom, których w Polsce żyje tylko 200. To szokujące liczby, zwłaszcza w zderzeniu z rekordowymi wynikami, jakie znowu osiągnęła Zielona Interia. Stąd druga odsłona akcji, która stanowi kontynuację zeszłorocznych działań.

Co nowego możecie dowiedzieć się o niedźwiedziach z Zielonej Interii? Będzie pełno ciekawych informacji i historii, a wśród nich m. in.:

Więcej na stronach Zielonej Interii!

Źródło: Zielona Interia
Fot. Zielona Interia