Czyste Beskidy Festiwal 2023. Górskie szlaki lżejsze o tony śmieci

Cieszymy się, że nasze Stowarzyszenie dołożyło swoją cegiełkę do tegorocznej akcji „Czyste Beskidy Festiwal 2023", które odbyło się 17 września w Cięcinie. Wspólne sprzątanie pomogło nie tylko usunąć zalegające śmieci z górskich szlaków, ale też zintegrowało ludzi działających na rzecz naszej planety.

W akcji „Czyste Beskidy" wzięło udział aż 780 osób. W sumie udało się zebrać 320 worków śmieci ważących 3,5 tony. Wśród znalezionych odpadów znalazło się m.in. 12 opon, 1 zderzak i trochę złomu. A to zaledwie śmieci zebrane z 40 km szlaków. Z jednej strony wyniki są imponujące, z drugiej pokazują jak ważna jest ekologiczna edukacja społeczeństwa oraz podejmowanie wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska.

My podczas akcji bawiliśmy się świetnie, z poczuciem, że robimy coś dobrego dla planety. I zachęcamy każdego, kto chce włączyć się w takie działania, do udziału w kolejnej akcji „Czyste Beskidy".

A jak można połączyć przyjemne z pożytecznym, świetną zabawę i ekologię - zobaczcie sami w filmiku z akcji oraz w fotorelacji.

 

Akcja „Czyste Beskidy Festiwal" odbyła się już po raz ósmy. Co roku jej uczestnicy sprzątają ponad 100 km beskidzkich tras i znoszą z gór ponad 2 tony śmieci. Stąd też inicjatywa stała się punktem wyjścia do uwrażliwiania ludzi na problem zanieczyszczenia szlaków górskich. „Czyste Beskidy Festiwal" to nie tylko akcja sprzątania, to także mnóstwo rozrywki i warsztatów zarówno dla młodszych, jak i starszych, które pomagają rozbudzić wśród uczestników ekologiczną świadomość.

Materiały organizatora akcji Czyste Beskidy Festiwal 2023
Fot. Dominik Imielski/ Paweł Motyka