Zrób porządki na wiosnę! Zbiórka elektrośmieci i baterii Grupy Polsat Plus

Wiosna to dobry moment na rozpoczęcie domowych porządków. Zamiast marnować przestrzeń i cenne surowce drzemiące w e-odpadach, warto oddać do punktu zbiórki. Świetną okazją do tego była kolejna akcja zbierania elektrośmieci organizowana dla pracowników Grupy Polsat Plus. W wydarzenie po raz drugi zaangażowało się Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Zbiórka elektrośmieci odbyła się 22 marca na parkingu obok siedziby Telewizji Polsat. Pracownicy Grupy Polsat Plus przynosili zepsuty, zużyty lub niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny. Wzamian za e-odpady otrzymali pachnące zioła - bazylię, miętę i oregano, torbę recyklingową oraz inne ekogadżety. Zbiórka e-odpadów odbyła się dzięki organizacji odzysku Electro-System i zakładowi recyklingu Remondis Electrorecycling. Akcja była świetną okazją do edukacji na temat segregowania tego typuodpadów, a także motywacją do zrobienia wiosennych porządków, dzięki którym niebezpieczne i jednocześnie cenne odpady znalazły się we właściwym miejscu.

Ciekawym dodatkiem dołączonym rozdawanych ziół była specjalna zakładka do książek, na której znalazły się przydatne informacje, jak sadzić i dbać o zioła. Rozwinięcie tematu pielęgnacji ziół można znaleźć w najnowszym ebooku „Czyste, Zielone Miasta w Polsce 2023”, który dostępny jest TUTAJ.


Źródło: Telewizja Polsat
Fot. K. Pawłowska